Јакна 4Square Metropolis
  • Јакна 4Square Metropolis

Јакна 4Square Metropolis

5.900 MKD
без ДДВ: 5.000 MKD
Производител: 4SQUARE
Шифра на производ: metropolis
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

> Jacket in Maxdura 600D / Waterproof and breathable membrane.(CE EN 17092 – 2018) 

> Thermal polar liner removable / Air-mesh liner with foam “soft touch”

> Memory-foam (CE EN 1621 level 1 & 2) protectors removable on shoulder, elbow and back.

> Front auto-lock Zip with snap flap / Elastic strap on waist / Velcro strap on arms.

> 4 outside and 1 inside waterproof pockets with zip > 1 liner pocket with zip for wallet / 1 liner waterproof phone pocket

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Локација

Контакт

  • 00 389 2 2653 253
  • 00 389 70 273 005
  • kontakt@maxima.com.mk

Facebook

Maxima © 2021. UKION SHOPS