За Нас

Максима Лтд Дооел има повеќе од 20 годишна традиција, а е основана далечната 1994 година како главен застапник за продажба на автомобили од моделите Сузуки и Волво, а во склоп на компанијата е изграден и високо квалитетен и модерно опремен сервис кој е во функција и денес со локација во Индустриската Зона Визбегово во Скопје на ул.Качанички Пат бр.258. Со текот на годините компанијата ја проширува својата дејност со продажба и сервисирање на моторцикли и скутери како и продажба на мото опрема, делови и аксесоари за мотори и скутери.

Денес приоритетна дејност на компанијата е продажба на половни возила, нови и половни мотоцикли и скутери, сервисирање и продажба на резервни делови за сите видови моторни возила, продажба на опрема и делови за мотори и мотоциклисти.

 

Локација

Контакт

  • 00 389 2 2653 253
  • 00 389 70 273 005
  • kontakt@maxima.com.mk

Facebook

Maxima © 2021. UKION SHOPS