Кацига Nox N966
  • Кацига Nox N966
  • Кацига Nox N966

Кацига Nox N966

6.900 ден.
без ДДВ: 5.847 ден.
Производител: Nox Helmets
Шифра на производ: N966
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Расположливи опции

* Големини:

SHELL: Polycarbonate made with innovative and high-quality materials / 2 size shells

SCREEN: Pinlock  30 Visor with double lens / Lock visor system

LINING: Washable and removable lining

VENTILATION: Ventilation system to avoid heat and humidity

COMFORT: Detachable chin curtain and Breath guard

COMMUNICATION: Location for Bluetooth

SAFETY: Quick release Buckle / Lock chin guard system

PACKAGING: Delivered with a Helmet bag

CERTIFICATION: Double homologation PJ 

SIZE: XS – XXL

SPECIFICITY

2 sizes of shell
Sun visor
Scratch resistant visor
Removable and washable lining
Micrometric buckle
Ventilations
Breath guard
Chin curtain
Lock visor system
Easy button visor
Bluetooth ready
Pinlock ready
P/J Double Homologation
ECE 22.06

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Локација

Контакт

  • 00 389 2 2653 253
  • 00 389 70 273 005
  • kontakt@maxima.com.mk

Facebook

Maxima © 2023. UKION SHOPS