Скутер Hamachi Dragon A9 50cc 2T
  • Скутер Hamachi Dragon A9 50cc 2T
  • Скутер Hamachi Dragon A9 50cc 2T
  • Скутер Hamachi Dragon A9 50cc 2T
  • Скутер Hamachi Dragon A9 50cc 2T
  • Скутер Hamachi Dragon A9 50cc 2T
  • Скутер Hamachi Dragon A9 50cc 2T

Скутер Hamachi Dragon A9 50cc 2T

91.635 ден.
без ДДВ: 77.657 ден.
Производител: Hamachi
Шифра на производ: dragon2T
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Модел: ITALJET DRAGON - 2T

Моќност:3.8 hp

Тип на мотор:Еден цилиндар, 50cc - 2тактен

Ладење:Воздушно ладење

Стартување:Електрично / Курбла

Палење:CDI-capacitor discharge ignition

Меѓуоскино растојание: 1425

Работен волумен на цилиндарот50 cc

Сооднос на компресија:10.5:1

Тежина:110 kg

Максимална брзина:50 km/h

Систем за подмачкување:Автоматско подмачкување

Максимален вртежен момент:3.1 (6000) Nm/r/min

Должина / Ширина / Висина:1,850mm x 710mm x 1,130mm

Капацитет на гориво :5 L

Свеќица :A7RTC

Батерија:12V4Ah

Предни / Задни Гуми:120/70-12

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Локација

Контакт

  • 00 389 2 2653 253
  • 00 389 70 273 005
  • kontakt@maxima.com.mk

Facebook

Maxima © 2023. UKION SHOPS