Кацига Nox N128
  • Кацига Nox N128
  • Кацига Nox N128

Кацига Nox N128

5.500 ден.
без ДДВ: 4.661 ден.
Производител: Nox Helmets
Шифра на производ: N128 stone
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

SHELL: polycarbonate made with innovative and high-quality materials

SCREEN: Visor with double lens/ lock visor system /  pinlock 70 ready

LINING: Washable and removable lining

COMFORT: Ventilation system to avoid heat and humidity

SAFETY: Quick release Buckle

PACKAGING : Delivered with helmet bag

SIZE : XS – XXL

SPECIFICITY

Micrometric buckle
Removable and washable lining
Easy button visor
Sun visor
Scratch resistant visor
Pinlock ready
Ventilations
Lock visor system

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Локација

Контакт

  • 00 389 2 2653 253
  • 00 389 70 273 005
  • kontakt@maxima.com.mk

Facebook

Maxima © 2022. UKION SHOPS